Dz

REKLAMA
PIT

Zwrot kosztów noclegu stanowi przychód pracownika

2012-11-06 12:00
publikacja
2012-11-06 12:00
Każda korzyść uzyskana w związku z wykonywaniem funkcji służbowych pracownika podlega opodatkowaniu. Żadne przepisy prawa nie nakładają na wnioskodawcę obowiązku pokrycia kosztów noclegów oraz wydatków na eksploatację samochodów prywatnych używanych przez pracowników, jak również w katalogu zwolnień podatkowych brak jest tego rodzaju świadczeń.

Zobacz także:
dieta dla kierowcy
Pracodawca nie wypłaca kierowcy należnej mu diety
Tak stwierdził WSA w Krakowie w wyroku z 8 maja 2012 r., sygn. akt I SA/Kr 299/12. Sąd uznał, że skoro pracodawca będzie ponosił wydatki (zwracał je) tytułem noclegów na rzecz pracowników oraz wydatki związane z używaniem przez pracowników samochodów prywatnych w związku z wykonywaną przez nich na rzecz pracodawcy pracą – a świadczenia te nie są ponoszone w ramach podróży służbowej – to wartość świadczeń wynikająca z wystawionych faktur (rachunków, paragonów) dotyczących noclegów i kosztów parkowania stanowić będzie dla nich nieodpłatne świadczenia jako przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. updof.

Czy wiesz jak interpretować niejasne przepisy podatkowe, aby nie narazić się na kary i stratę majątku?
Jeżeli chcesz uniknąć kosztownych błędów i zyskać pewność, że działasz zgodnie z prawem, sięgnij po poradnik "Podatki dochodowe w praktyce". Jego autorzy gwarantują Ci, że otrzymasz kompetentne i szczegółowe porady i wskazówki.

Dowiesz się m.in.:
  • Jak zmniejszyć koszty pracownicze, poprawnie interpretując przepisy podatkowe?
  • Jak ustalać wartość początkową środków trwałych, by urząd skarbowy nie mógł zakwestionować wysokości późniejszych odpisów amortyzacyjnych?
  • Jak obliczyć zaliczkę na , uwzględniając składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne?

Teraz, korzystając z porad ekspertów, bezpiecznie zinterpretujesz przepisy podatkowe.

Nie zwlekaj! Zamów poradnik "Podatki dochodowe w praktyce" już teraz!
Zyskaj pewność, że korzystając z porad ekspertów bezpiecznie zinterpretujesz zawiłe przepisy podatkowe.

Źół:
Tematy

Komentarze(0)

dodaj komentarz

ʴǷɾąԱ: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki