Raport Bie偶膮cy nr 1/2025
Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Gie艂dy Papier贸w Warto艣ciowych w Warszawie S.A. GRENEVIA Sp贸艂ka Akcyjna przekazuje informacj臋 o stanie stosowania Dobrych Praktyk 2021
POLITYKA INFORMACYJNA I KOMUNIKACJA Z INWESTORAMI
1.1. Sp贸艂ka prowadzi sprawn膮 komunikacj臋 z uczestnikami rynku kapita艂owego, rzetelnie informuj膮c o sprawach jej dotycz膮cych. W tym celu sp贸艂ka wykorzystuje r贸偶norodne narz臋dzia i formy porozumiewania si臋, w tym przede wszystkim korporacyjn膮 stron臋 internetow膮, na kt贸rej zamieszcza wszelkie informacje istotne dla inwestor贸w.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie. Sp贸艂ka na swojej stronie internetowej zamieszcza informacje dotycz膮c膮 sk艂adu Zarz膮du oraz Rady Nadzorczej, podstawowe dokumenty korporacyjne takie jak Statut 厂辫贸艂办颈, Regulaminy Walnego Zgromadzenia, Rady Nadzorczej, Zarz膮du, przyj臋te polityki, zasady Dobrych Praktyk oraz 艁adu Korporacyjnego stosowanych przez Sp贸艂k臋. Znajduj膮 si臋 tam r贸wnie偶 wybrane dane finansowe, prezentacje omawiaj膮ce opublikowane wyniki sp贸艂ki, strategie, wszelkie dane dotycz膮ce zmian w kapitale zak艂adowym oraz operacjach na akcjach sp贸艂ki. Na stronie internetowej Emitenta dost臋pne jest tak偶e kalendarium zdarze艅 korporacyjnych takich jak publikacja raport贸w finansowych, a tak偶e informacja na temat mo偶liwo艣ci kontaktu ze sp贸艂k膮 z podaniem numeru telefonu oraz adresu e-mail.
1.2. Sp贸艂ka umo偶liwia zapoznanie si臋 z osi膮gni臋tymi przez ni膮 wynikami finansowymi zawartymi w raporcie okresowym w mo偶liwie najkr贸tszym czasie po zako艅czeniu okresu sprawozdawczego, a je偶eli z uzasadnionych powod贸w nie jest to mo偶liwe, jak najszybciej publikuje co najmniej wst臋pne szacunkowe wyniki finansowe.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie. Sp贸艂ka nie publikuje prognoz finansowych, ani wst臋pnych szacunkowych wynik贸w finansowych. Wyniki finansowe s膮 prezentowane w raportach okresowych przekazywanych w terminach przewidzianych przepisami prawa w mo偶liwie najkr贸tszym czasie, po zako艅czeniu okresu sprawozdawczego.
1.3. W swojej strategii biznesowej sp贸艂ka uwzgl臋dnia r贸wnie偶 tematyk臋 ESG, w szczeg贸lno艣ci obejmuj膮c膮:
1.3.1. zagadnienia 艣rodowiskowe, zawieraj膮ce mierniki i ryzyka zwi膮zane ze zmianami klimatu i zagadnienia zr贸wnowa偶onego rozwoju;
Zasada jest stosowana.
Komentarz sp贸艂ki dotycz膮cy sposobu stosowania powy偶szej zasady.
W styczniu 2023 roku sp贸艂ka opublikowa艂a Strategi臋 Zr贸wnowa偶onego Rozwoju Grupy Grenevia na lata 2023-2030, kt贸ra formalizuje cele strategiczne w obszarze ESG.
1.3.2. sprawy spo艂eczne i pracownicze, dotycz膮ce m.in. podejmowanych i planowanych dzia艂a艅 maj膮cych na celu zapewnienie r贸wnouprawnienia p艂ci, nale偶ytych warunk贸w pracy, poszanowania praw pracownik贸w, dialogu ze spo艂eczno艣ciami lokalnymi, relacji z klientami.
Zasada jest stosowana.
Komentarz sp贸艂ki dotycz膮cy sposobu stosowania powy偶szej zasady.
W styczniu 2023 roku sp贸艂ka opublikowa艂a Strategi臋 Zr贸wnowa偶onego Rozwoju Grupy Grenevia na lata 2023-2030, kt贸ra formalizuje cele strategiczne w obszarze ESG.
1.4. W celu zapewnienia nale偶ytej komunikacji z interesariuszami, w zakresie przyj臋tej strategii biznesowej sp贸艂ka zamieszcza na swojej stronie internetowej informacje na temat za艂o偶e艅 posiadanej strategii, mierzalnych cel贸w, w tym zw艂aszcza cel贸w d艂ugoterminowych, planowanych dzia艂a艅 oraz post臋p贸w w jej realizacji, okre艣lonych za pomoc膮 miernik贸w, finansowych i niefinansowych. Informacje na temat strategii w obszarze ESG powinny m.in.:
Zasada jest stosowana.
Komentarz sp贸艂ki dotycz膮cy sposobu stosowania powy偶szej zasady.
Przynajmniej raz w roku, w sprawozdaniu rocznym, publikowana jest informacja dotycz膮ca stanu realizacji cel贸w biznesowych (w tym cel贸w ESG). Dodatkowo sp贸艂ka w celu zapewnienia nale偶ytej komunikacji z interesariuszami zamieszcza na swojej stronie internetowej informacje na temat za艂o偶e艅 posiadanej strategii, mierzalnych cel贸w, w tym zw艂aszcza cel贸w d艂ugoterminowych, planowanych dzia艂a艅 oraz post臋p贸w w ich realizacji, okre艣lonych za pomoc膮 miernik贸w, finansowych i niefinansowych. W styczniu 2023 roku w Grupie GRENEVIA wdro偶ono Strategi臋 Zr贸wnowa偶onego Rozwoju Grupy Grenevia na lata 2023-2030 w kt贸rej w spos贸b mierzalny okre艣lono d艂ugoterminowe cele w tym obszarze. Dokument strategii jest dost臋pny pod adresem: https://grenevia.com/zrownowazony-rozwoj/
1.4.1. obja艣nia膰, w jaki spos贸b w procesach decyzyjnych w sp贸艂ce i podmiotach z jej grupy uwzgl臋dniane s膮 kwestie zwi膮zane ze zmian膮 klimatu, wskazuj膮c na wynikaj膮ce z tego ryzyka;
Zasada jest stosowana.
Komentarz sp贸艂ki dotycz膮cy sposobu stosowania powy偶szej zasady.
Sp贸艂ka przy podejmowaniu decyzji zarz膮dczych i inwestycyjnych, uwzgl臋dnia w swoich dzia艂aniach ich wp艂yw na 艣rodowisko i klimat. W ramach podj臋tych ju偶 dzia艂a艅 Grupa Grenevia na pocz膮tku 2023 roku zadeklarowa艂a m.in. redukcj臋 emisji gaz贸w cieplarnianych do 2030 roku (w Zakresach 1 i 2) o 40% w stosunku do roku 2021 oraz osi膮gni臋cie oko艂o 70% przychod贸w Grupy z innych 藕r贸de艂 ni偶 sektor w臋gla energetycznego do 2024 roku, poprzez rozw贸j nowych segment贸w.
1.4.2. przedstawia膰 warto艣膰 wska藕nika r贸wno艣ci wynagrodze艅 wyp艂acanych jej pracownikom, obliczanego jako procentowa r贸偶nica pomi臋dzy 艣rednim miesi臋cznym wynagrodzeniem (z uwzgl臋dnieniem premii, nagr贸d i innych dodatk贸w) kobiet i m臋偶czyzn za ostatni rok, oraz przedstawia膰 informacje o dzia艂aniach podj臋tych w celu likwidacji ewentualnych nier贸wno艣ci w tym zakresie, wraz z prezentacj膮 ryzyk z tym zwi膮zanych oraz horyzontem czasowym, w kt贸rym planowane jest doprowadzenie do r贸wno艣ci.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Decyduj膮cym kryterium wysoko艣ci wynagrodze艅 s膮 przede wszystkim kwalifikacje, posiadane kompetencje oraz merytoryczne przygotowanie do pe艂nienia okre艣lonej funkcji. Wynagrodzenie jest ustalanie z poszanowaniem przepis贸w prawa pracy, w tym zasady r贸wnego wynagradzania przewidzianej art. 18(3c) Kodeksu pracy, zgodnie z kt贸rym pracownicy maj膮 prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakow膮 prac臋 lub za prac臋 o jednakowej warto艣ci.
1.5. Co najmniej raz w roku sp贸艂ka ujawnia wydatki ponoszone przez ni膮 i jej grup臋 na wspieranie kultury, sportu, instytucji charytatywnych, medi贸w, organizacji spo艂ecznych, zwi膮zk贸w zawodowych itp. Je偶eli w roku obj臋tym sprawozdaniem sp贸艂ka lub jej grupa ponosi艂y wydatki na tego rodzaju cele, informacja zawiera zestawienie tych wydatk贸w.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Stosowanie tej zasady jest ograniczone w zakresie, w kt贸rym wymagane jest ujawnienie przez Sp贸艂k臋 informacji zawieraj膮cej zestawienie wydatk贸w na wspieranie kultury, sportu, instytucji charytatywnych, medi贸w, organizacji spo艂ecznych, zwi膮zk贸w zawodowych itp. Sp贸艂ka publikuje natomiast w sprawozdaniu finansowym informacj臋 o globalnej kwocie udzielonych darowizn. Emitent zapewnia przy tym, 偶e wszelkie dzia艂ania sponsoringowe s膮 dokonywane w spos贸b zgodny z przyj臋t膮 鈥濸olityk膮 Dobroczynno艣ci鈥�, kt贸ra zosta艂a opublikowana na jej stronie internetowej. Ponadto Sp贸艂ka wykonuje wszelkie obowi膮zki informacyjne zgodnie z powszechnie obowi膮zuj膮cymi przepisami prawa publikuj膮c wymagane dane w raportach bie偶膮cych i okresowych, jak r贸wnie偶 w sprawozdaniach na temat informacji niefinansowych.
1.6. W przypadku sp贸艂ki nale偶膮cej do indeksu WIG20, mWIG40 lub sWIG80 raz na kwarta艂, a w przypadku pozosta艂ych nie rzadziej ni偶 raz w roku, sp贸艂ka organizuje spotkanie dla inwestor贸w, zapraszaj膮c na nie w szczeg贸lno艣ci akcjonariuszy, analityk贸w, ekspert贸w bran偶owych i przedstawicieli medi贸w. Podczas spotkania zarz膮d sp贸艂ki prezentuje i komentuje przyj臋t膮 strategi臋 i jej realizacj臋, wyniki finansowe sp贸艂ki i jej grupy, a tak偶e najwa偶niejsze wydarzenia maj膮ce wp艂yw na dzia艂alno艣膰 sp贸艂ki i jej grupy, osi膮gane wyniki i perspektywy na przysz艂o艣膰. Podczas organizowanych spotka艅 zarz膮d sp贸艂ki publicznie udziela odpowiedzi i wyja艣nie艅 na zadawane pytania.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Emitent udziela informacji dotycz膮cych wydarze艅 wp艂ywaj膮cych istotnie na jego dzia艂alno艣膰, wynik贸w finansowych 厂辫贸艂办颈 i jej grupy oraz strategii zgodnie z powszechnie obowi膮zuj膮cymi przepisami prawa. Informacje, o kt贸rych mowa w zasadzie nr 1.6 s膮 udost臋pniane publicznie w ramach raport贸w bie偶膮cych i okresowych. Emitent prowadzi komunikacj臋 z inwestorami i akcjonariuszami w spos贸b bie偶膮cy, staraj膮c si臋 odpowiada膰 na przedstawione przez akcjonariuszy pytania, w tym dotycz膮ce zdarze艅 maj膮cych wp艂yw na dzia艂alno艣膰 厂辫贸艂办颈 i jej grupy, osi膮gane wyniki i perspektywy na przysz艂o艣膰. W ocenie 厂辫贸艂办颈 prawid艂owe wywi膮zywanie si臋 z obowi膮zk贸w nak艂adanych przez przepisy prawa odnosz膮ce si臋 do sp贸艂ek publicznych, zapewnia Akcjonariuszom pe艂ny ogl膮d sytuacji 厂辫贸艂办颈 (w tym finansowej) oraz dalszych plan贸w rozwoju i przyj臋tych strategii.
1.7. W przypadku zg艂oszenia przez inwestora 偶膮dania udzielenia informacji na temat sp贸艂ki, sp贸艂ka udziela odpowiedzi niezw艂ocznie, lecz nie p贸藕niej ni偶 w terminie 14 dni.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Sp贸艂ka nie zapewnia udzielenia informacji inwestorowi zgodnie z zapisami zasady. Emitent udziela informacji zgodnie z powszechnie obowi膮zuj膮cymi przepisami prawa, zapewniaj膮c najwy偶szy poziom zgodno艣ci z re偶imem informacyjnym sp贸艂ki gie艂dowej. Emitent prowadzi komunikacj臋 z inwestorami i akcjonariuszami w spos贸b bie偶膮cy, staraj膮c si臋 odpowiada膰 na przedstawione przez akcjonariuszy pytania. W ocenie 厂辫贸艂办颈 wprowadzenie rygoru udost臋pnienia informacji zgodnie z zasad膮, stwarza potencjalne ryzyko nadu偶y膰, w szczeg贸lno艣ci przez osoby nieuprawnione do otrzymywania informacji o dzia艂alno艣ci Emitenta. Odst臋puj膮c od zasady, Sp贸艂ka zapewnia jednocze艣nie o indywidualnym podej艣ciu do inwestor贸w i akcjonariuszy. Pro艣ba o udzielenie informacji jest ka偶dorazowo wnikliwie analizowana, a jej realizacja odbywa si臋 z poszanowaniem zasad r贸wno艣ci dost臋pu do informacji.
ZARZ膭D I RADA NADZORCZA
2.1. Sp贸艂ka powinna posiada膰 polityk臋 r贸偶norodno艣ci wobec zarz膮du oraz rady nadzorczej, przyj臋t膮 odpowiednio przez rad臋 nadzorcz膮 lub walne zgromadzenie. Polityka r贸偶norodno艣ci okre艣la cele i kryteria r贸偶norodno艣ci m.in. w takich obszarach jak p艂e膰, kierunek wykszta艂cenia, specjalistyczna wiedza, wiek oraz do艣wiadczenie zawodowe, a tak偶e wskazuje termin i spos贸b monitorowania realizacji tych cel贸w. W zakresie zr贸偶nicowania pod wzgl臋dem p艂ci warunkiem zapewnienia r贸偶norodno艣ci organ贸w sp贸艂ki jest udzia艂 mniejszo艣ci w danym organie na poziomie nie ni偶szym ni偶 30%.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie. W dniu 18 grudnia 2017 r. Zarz膮d Emitenta przyj膮艂 i wprowadzi艂 do stosowania w Grupie Grenevia m.in. polityk臋 r贸偶norodno艣ci, kt贸ra zobowi膮zuje sp贸艂ki wchodz膮ce w sk艂ad Grupy Grenevia do: zapobiegania wszelkiej dyskryminacji ze wzgl臋du na odmienno艣膰 wynikaj膮c膮 z: p艂ci, przynale偶no艣ci rasowej, narodowej lub etnicznej, religii, wyznania, 艣wiatopogl膮du, stopnia i rodzaju niepe艂nosprawno艣ci, stanu zdrowia, wieku, orientacji psychoseksualnej czy to偶samo艣ci p艂ciowej, a tak偶e statusu rodzinnego, stylu 偶ycia i innych mo偶liwych przes艂anek dyskryminacyjnych (polityka r贸wnego traktowania); zarz膮dzania r贸偶norodno艣ci膮 przez rozwijanie strategii, rodzaj贸w polityki i program贸w, kt贸re tworz膮 takie 艣rodowisko pracy, w kt贸rym ka偶dy pracownik mo偶e czu膰 si臋 doceniany, a co przek艂ada si臋 na sukces ca艂ej Grupy Grenevia. Ponadto polityka r贸偶norodno艣ci zak艂ada, 偶e przy wyborze w艂adz sp贸艂ek oraz jej kluczowych mened偶er贸w Grupa Grenevia d膮偶y do zapewnienia wszechstronno艣ci i r贸偶norodno艣ci, szczeg贸lnie w obszarze p艂ci, kierunk贸w wykszta艂cenia, wieku i do艣wiadczenia zawodowego. Decyduj膮cym aspektem s膮 tu przede wszystkim wysokie kwalifikacje oraz merytoryczne przygotowanie do pe艂nienia okre艣lonej funkcji.
2.2. Osoby podejmuj膮ce decyzje w sprawie wyboru cz艂onk贸w zarz膮du lub rady nadzorczej sp贸艂ki powinny zapewni膰 wszechstronno艣膰 tych organ贸w poprzez wyb贸r do ich sk艂adu os贸b zapewniaj膮cych r贸偶norodno艣膰, umo偶liwiaj膮c m.in. osi膮gni臋cie docelowego wska藕nika minimalnego udzia艂u mniejszo艣ci okre艣lonego na poziomie nie ni偶szym ni偶 30%, zgodnie z celami okre艣lonymi w przyj臋tej polityce r贸偶norodno艣ci, o kt贸rej mowa w zasadzie 2.1.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Przy wyborze w艂adz sp贸艂ek oraz jej kluczowych mened偶er贸w uprawnione organy Emitenta d膮偶膮 do zapewnienia wszechstronno艣ci i r贸偶norodno艣ci, szczeg贸lnie w obszarze p艂ci, kierunk贸w wykszta艂cenia, wieku i do艣wiadczenia zawodowego. Decyduj膮cym aspektem s膮 tu przede wszystkim wysokie kwalifikacje oraz merytoryczne przygotowanie do pe艂nienia okre艣lonej funkcji. Zasada nie jest stosowana w zakresie wskazanego wska藕nika 30%. Sk艂ad osobowy Rady Nadzorczej 厂辫贸艂办颈 jest wynikiem decyzji podejmowanych przez Walne Zgromadzenie, za艣 ustalanie sk艂adu osobowego Zarz膮du 厂辫贸艂办颈 nale偶y do kompetencji Rady Nadzorczej.
2.3. Przynajmniej dw贸ch cz艂onk贸w rady nadzorczej spe艂nia kryteria niezale偶no艣ci wymienione w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o bieg艂ych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a tak偶e nie ma rzeczywistych i istotnych powi膮za艅 z akcjonariuszem posiadaj膮cym co najmniej 5% og贸lnej liczby g艂os贸w w sp贸艂ce.
Zasada jest stosowana.
2.4. G艂osowania rady nadzorczej i zarz膮du s膮 jawne, chyba 偶e co innego wynika z przepis贸w prawa.
Zasada jest stosowana.
2.5. Cz艂onkowie rady nadzorczej i zarz膮du g艂osuj膮cy przeciw uchwale mog膮 zg艂osi膰 do protoko艂u zdanie odr臋bne.
Zasada jest stosowana.
2.6. Pe艂nienie funkcji w zarz膮dzie sp贸艂ki stanowi g艂贸wny obszar aktywno艣ci zawodowej cz艂onka zarz膮du. Cz艂onek zarz膮du nie powinien podejmowa膰 dodatkowej aktywno艣ci zawodowej, je偶eli czas po艣wi臋cony na tak膮 aktywno艣膰 uniemo偶liwia mu rzetelne wykonywanie obowi膮zk贸w w sp贸艂ce.
Zasada jest stosowana.
2.7. Pe艂nienie przez cz艂onk贸w zarz膮du sp贸艂ki funkcji w organach podmiot贸w spoza grupy sp贸艂ki wymaga zgody rady nadzorczej.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie. Zgodnie z paragrafem 15 ust. 2 pkt.6) Statutu sp贸艂ki w zw. z art. 380 KSH Rada Nadzorcza 厂辫贸艂办颈 udziela zgody na zajmowanie si臋 przez cz艂onk贸w Zarz膮du interesami konkurencyjnymi b膮d藕 uczestniczenie przez nich w konkurencyjnych podmiotach.
2.8. Cz艂onkowie rady nadzorczej powinni by膰 w stanie po艣wi臋ci膰 niezb臋dn膮 ilo艣膰 czasu na wykonywanie swoich obowi膮zk贸w.
Zasada jest stosowana.
2.9. Przewodnicz膮cy rady nadzorczej nie powinien 艂膮czy膰 swojej funkcji z kierowaniem pracami komitetu audytu dzia艂aj膮cego w ramach rady.
Zasada jest stosowana.
2.10. Sp贸艂ka, adekwatnie do jej wielko艣ci i sytuacji finansowej, deleguje 艣rodki administracyjne i finansowe konieczne do zapewnienia sprawnego funkcjonowania rady nadzorczej.
Zasada jest stosowana.
2.11. Poza czynno艣ciami wynikaj膮cymi z przepis贸w prawa raz w roku rada nadzorcza sporz膮dza i przedstawia zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu do zatwierdzenia roczne sprawozdanie. Sprawozdanie, o kt贸rym mowa powy偶ej, zawiera co najmniej:
2.11.1. informacje na temat sk艂adu rady i jej komitet贸w ze wskazaniem, kt贸rzy z cz艂onk贸w rady spe艂niaj膮 kryteria niezale偶no艣ci okre艣lone w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o bieg艂ych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a tak偶e kt贸rzy spo艣r贸d nich nie maj膮 rzeczywistych i istotnych powi膮za艅 z akcjonariuszem posiadaj膮cym co najmniej 5% og贸lnej liczby g艂os贸w w sp贸艂ce, jak r贸wnie偶 informacje na temat sk艂adu rady nadzorczej w kontek艣cie jej r贸偶norodno艣ci;
Zasada jest stosowana.
2.11.2. podsumowanie dzia艂alno艣ci rady i jej komitet贸w;
Zasada jest stosowana.
2.11.3. ocen臋 sytuacji sp贸艂ki w uj臋ciu skonsolidowanym, z uwzgl臋dnieniem oceny system贸w kontroli wewn臋trznej, zarz膮dzania ryzykiem, compliance oraz funkcji audytu wewn臋trznego, wraz z informacj膮 na temat dzia艂a艅, jakie rada nadzorcza podejmowa艂a w celu dokonania tej oceny; ocena ta obejmuje wszystkie istotne mechanizmy kontrolne, w tym zw艂aszcza dotycz膮ce raportowania i dzia艂alno艣ci operacyjnej;
Zasada jest stosowana.
2.11.4. ocen臋 stosowania przez sp贸艂k臋 zasad 艂adu korporacyjnego oraz sposobu wype艂niania obowi膮zk贸w informacyjnych dotycz膮cych ich stosowania okre艣lonych w Regulaminie Gie艂dy i przepisach dotycz膮cych informacji bie偶膮cych i okresowych przekazywanych przez emitent贸w papier贸w warto艣ciowych, wraz z informacj膮 na temat dzia艂a艅, jakie rada nadzorcza podejmowa艂a w celu dokonania tej oceny;
Zasada jest stosowana.
2.11.5. ocen臋 zasadno艣ci wydatk贸w, o kt贸rych mowa w zasadzie 1.5;
Zasada jest stosowana.
2.11.6. informacj臋 na temat stopnia realizacji polityki r贸偶norodno艣ci w odniesieniu do zarz膮du i rady nadzorczej, w tym realizacji cel贸w, o kt贸rych mowa w zasadzie 2.1.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie w zwi膮zku z komentarzem do zasady 2.1.
SYSTEMY I FUNKCJE WEWN臉TRZNE
3.1. Sp贸艂ka gie艂dowa utrzymuje skuteczne systemy: kontroli wewn臋trznej, zarz膮dzania ryzykiem oraz nadzoru zgodno艣ci dzia艂alno艣ci z prawem (compliance), a tak偶e skuteczn膮 funkcj臋 audytu wewn臋trznego, odpowiednie do wielko艣ci sp贸艂ki i rodzaju oraz skali prowadzonej dzia艂alno艣ci, za dzia艂anie kt贸rych odpowiada zarz膮d.
Zasada jest stosowana.
3.2. Sp贸艂ka wyodr臋bnia w swojej strukturze jednostki odpowiedzialne za zadania poszczeg贸lnych system贸w lub funkcji, chyba 偶e nie jest to uzasadnione z uwagi na rozmiar sp贸艂ki lub rodzaj jej dzia艂alno艣ci.
Zasada jest stosowana.
3.3. Sp贸艂ka nale偶膮ca do indeksu WIG20, mWIG40 lub sWIG80 powo艂uje audytora wewn臋trznego kieruj膮cego funkcj膮 audytu wewn臋trznego, dzia艂aj膮cego zgodnie z powszechnie uznanymi mi臋dzynarodowymi standardami praktyki zawodowej audytu wewn臋trznego. W pozosta艂ych sp贸艂kach, w kt贸rych nie powo艂ano audytora wewn臋trznego spe艂niaj膮cego ww. wymogi, komitet audytu (lub rada nadzorcza, je偶eli pe艂ni funkcje komitetu audytu) co roku dokonuje oceny, czy istnieje potrzeba powo艂ania takiej osoby.
Zasada jest stosowana.
3.4. Wynagrodzenie os贸b odpowiedzialnych za zarz膮dzanie ryzykiem i compliance oraz kieruj膮cego audytem wewn臋trznym powinno by膰 uzale偶nione od realizacji wyznaczonych zada艅, a nie od kr贸tkoterminowych wynik贸w sp贸艂ki.
Zasada jest stosowana.
3.5. Osoby odpowiedzialne za zarz膮dzanie ryzykiem i compliance podlegaj膮 bezpo艣rednio prezesowi lub innemu cz艂onkowi zarz膮du.
Zasada jest stosowana.
3.6. Kieruj膮cy audytem wewn臋trznym podlega organizacyjnie prezesowi zarz膮du, a funkcjonalnie przewodnicz膮cemu komitetu audytu lub przewodnicz膮cemu rady nadzorczej, je偶eli rada pe艂ni funkcj臋 komitetu audytu.
Zasada jest stosowana.
3.7. Zasady 3.4 - 3.6 maj膮 zastosowanie r贸wnie偶 w przypadku podmiot贸w z grupy sp贸艂ki o istotnym znaczeniu dla jej dzia艂alno艣ci, je艣li wyznaczono w nich osoby do wykonywania tych zada艅.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie. Kieruj膮cy audytem wewn臋trznym podlega u Emitenta organizacyjnie prezesowi zarz膮du, a funkcjonalnie przewodnicz膮cemu komitetu audytu. W podmiotach z Grupy 厂辫贸艂办颈 zasada nie zosta艂a zastosowana z uwagi na indywidualn膮 ocen臋 ich struktury organizacyjnej, proces贸w biznesowych oraz specyfik臋 dzia艂alno艣ci. W podmiotach z Grupy 厂辫贸艂办颈 audyt wewn臋trzny zosta艂 zorganizowany pod nadzorem Wiceprezes贸w Zarz膮du ds. Finansowych.
3.8. Co najmniej raz w roku osoba odpowiedzialna za audyt wewn臋trzny, a w przypadku braku wyodr臋bnienia w sp贸艂ce takiej funkcji zarz膮d sp贸艂ki, przedstawia radzie nadzorczej ocen臋 skuteczno艣ci funkcjonowania system贸w i funkcji, o kt贸rych mowa w zasadzie 3.1, wraz z odpowiednim sprawozdaniem.
Zasada jest stosowana.
3.9. Rada nadzorcza monitoruje skuteczno艣膰 system贸w i funkcji, o kt贸rych mowa w zasadzie 3.1, w oparciu mi臋dzy innymi o sprawozdania okresowo dostarczane jej bezpo艣rednio przez osoby odpowiedzialne za te funkcje oraz zarz膮d sp贸艂ki, jak r贸wnie偶 dokonuje rocznej oceny skuteczno艣ci funkcjonowania tych system贸w i funkcji, zgodnie z zasad膮 2.11.3. W przypadku gdy w sp贸艂ce dzia艂a komitet audytu, monitoruje on skuteczno艣膰 system贸w i funkcji, o kt贸rych mowa w zasadzie 3.1, jednak偶e nie zwalnia to rady nadzorczej z dokonania rocznej oceny skuteczno艣ci funkcjonowania tych system贸w i funkcji.
Zasada jest stosowana.
3.10. Co najmniej raz na pi臋膰 lat w sp贸艂ce nale偶膮cej do indeksu WIG20, mWIG40 lub sWIG80 dokonywany jest, przez niezale偶nego audytora wybranego przy udziale komitetu audytu, przegl膮d funkcji audytu wewn臋trznego.
Zasada jest stosowana.
WALNE ZGROMADZENIE I RELACJE Z AKCJONARIUSZAMI
4.1. Sp贸艂ka powinna umo偶liwi膰 akcjonariuszom udzia艂 w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu 艣rodk贸w komunikacji elektronicznej (e-walne), je偶eli jest to uzasadnione z uwagi na zg艂aszane sp贸艂ce oczekiwania akcjonariuszy, o ile jest w stanie zapewni膰 infrastruktur臋 techniczn膮 niezb臋dn膮 dla przeprowadzenia takiego walnego zgromadzenia.
Zasada jest stosowana.
4.2. Sp贸艂ka ustala miejsce i termin, a tak偶e form臋 walnego zgromadzenia w spos贸b umo偶liwiaj膮cy udzia艂 w obradach jak najwi臋kszej liczbie akcjonariuszy. W tym celu sp贸艂ka dok艂ada r贸wnie偶 stara艅, aby odwo艂anie walnego zgromadzenia, zmiana terminu lub zarz膮dzenie przerwy w obradach nast臋powa艂y wy艂膮cznie w uzasadnionych przypadkach oraz by nie uniemo偶liwia艂y lub nie ogranicza艂y akcjonariuszom wykonywania prawa do uczestnictwa w walnym zgromadzeniu.
Zasada jest stosowana.
4.3. Sp贸艂ka zapewnia powszechnie dost臋pn膮 transmisj臋 obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada nie jest stosowana z uwagi na koszty zwi膮zane z obs艂ug膮 transmisji obrad Walnego Zgromadzenia w czasie rzeczywistym, gwarancj臋 bezpiecze艅stwa technicznego i prawnego obs艂ugi e-WZ, jak r贸wnie偶 struktur臋 akcjonariatu 厂辫贸艂办颈.
4.4. Przedstawicielom medi贸w umo偶liwia si臋 obecno艣膰 na walnych zgromadzeniach.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Sp贸艂ka wskazuje, 偶e brak jest zainteresowania udzia艂em medi贸w w obradach Walnych Zgromadze艅 厂辫贸艂办颈, a ponadto w ocenie 厂辫贸艂办颈 obecno艣膰 podmiot贸w nie uprawnionych mo偶e zak艂贸ca膰 prac臋 Walnego Zgromadzenia.
4.5. W przypadku otrzymania przez zarz膮d informacji o zwo艂aniu walnego zgromadzenia na podstawie art. 399 搂 2 - 4 Kodeksu sp贸艂ek handlowych, zarz膮d niezw艂ocznie dokonuje czynno艣ci, do kt贸rych jest zobowi膮zany w zwi膮zku z organizacj膮 i przeprowadzeniem walnego zgromadzenia. Zasada ma zastosowanie r贸wnie偶 w przypadku zwo艂ania walnego zgromadzenia na podstawie upowa偶nienia wydanego przez s膮d rejestrowy zgodnie z art. 400 搂 3 Kodeksu sp贸艂ek handlowych.
Zasada jest stosowana.
4.6. W celu u艂atwienia akcjonariuszom bior膮cym udzia艂 w walnym zgromadzeniu g艂osowania nad uchwa艂ami z nale偶ytym rozeznaniem, projekty uchwa艂 walnego zgromadzenia dotycz膮cych spraw i rozstrzygni臋膰 innych ni偶 o charakterze porz膮dkowym powinny zawiera膰 uzasadnienie, chyba 偶e wynika ono z dokumentacji przedstawianej walnemu zgromadzeniu. W przypadku gdy umieszczenie danej sprawy w porz膮dku obrad walnego zgromadzenia nast臋puje na 偶膮danie akcjonariusza lub akcjonariuszy, zarz膮d zwraca si臋 o przedstawienie uzasadnienia proponowanej uchwa艂y, o ile nie zosta艂o ono uprzednio przedstawione przez akcjonariusza lub akcjonariuszy.
Zasada jest stosowana.
4.7. Rada nadzorcza opiniuje projekty uchwa艂 wnoszone przez zarz膮d do porz膮dku obrad walnego zgromadzenia.
Zasada jest stosowana.
4.8. Projekty uchwa艂 walnego zgromadzenia do spraw wprowadzonych do porz膮dku obrad walnego zgromadzenia powinny zosta膰 zg艂oszone przez akcjonariuszy najp贸藕niej na 3 dni przed walnym zgromadzeniem.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Sp贸艂ka stosuje w tym zakresie przepisy kodeksu sp贸艂ek handlowych.
4.9. W przypadku gdy przedmiotem obrad walnego zgromadzenia ma by膰 powo艂anie do rady nadzorczej lub powo艂anie rady nadzorczej nowej kadencji:
4.9.1. kandydatury na cz艂onk贸w rady powinny zosta膰 zg艂oszone w terminie umo偶liwiaj膮cym podj臋cie przez akcjonariuszy obecnych na walnym zgromadzeniu decyzji z nale偶ytym rozeznaniem, lecz nie p贸藕niej ni偶 na 3 dni przed walnym zgromadzeniem; kandydatury, wraz z kompletem materia艂贸w ich dotycz膮cych, powinny zosta膰 niezw艂ocznie opublikowane na stronie internetowej sp贸艂ki;
Zasada jest stosowana.
4.9.2. kandydat na cz艂onka rady nadzorczej sk艂ada o艣wiadczenia w zakresie spe艂niania wymog贸w dla cz艂onk贸w komitetu audytu okre艣lone w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o bieg艂ych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a tak偶e w zakresie istnienia rzeczywistych i istotnych powi膮za艅 kandydata z akcjonariuszem posiadaj膮cym co najmniej 5% og贸lnej liczby g艂os贸w w sp贸艂ce.
Zasada jest stosowana.
4.10. Realizacja uprawnie艅 akcjonariuszy oraz spos贸b wykonywania przez nich posiadanych uprawnie艅 nie mog膮 prowadzi膰 do utrudniania prawid艂owego dzia艂ania organ贸w sp贸艂ki.
Zasada jest stosowana.
4.11. Cz艂onkowie zarz膮du i rady nadzorczej bior膮 udzia艂 w obradach walnego zgromadzenia, w miejscu obrad lub za po艣rednictwem 艣rodk贸w dwustronnej komunikacji elektronicznej w czasie rzeczywistym, w sk艂adzie umo偶liwiaj膮cym wypowiedzenie si臋 na temat spraw b臋d膮cych przedmiotem obrad walnego zgromadzenia oraz udzielenie merytorycznej odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie walnego zgromadzenia. Zarz膮d prezentuje uczestnikom zwyczajnego walnego zgromadzenia wyniki finansowe sp贸艂ki oraz inne istotne informacje, w tym niefinansowe, zawarte w sprawozdaniu finansowym podlegaj膮cym zatwierdzeniu przez walne zgromadzenie. Zarz膮d omawia istotne zdarzenia dotycz膮ce minionego roku obrotowego, por贸wnuje prezentowane dane z latami wcze艣niejszymi i wskazuje stopie艅 realizacji plan贸w minionego roku.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Pomimo stara艅 Sp贸艂ka nie zawsze jest w stanie zapewni膰 uczestnictwo cz艂onk贸w Zarz膮du i Rady Nadzorczej w obradach Walnego Zgromadzenia. Nale偶y jednak zaznaczy膰, 偶e w przypadku gdy z wa偶nych powod贸w przedstawiciele organ贸w 厂辫贸艂办颈 nie uczestnicz膮 w obradach walnego zgromadzenia Akcjonariusze mog膮 偶膮da膰 udzielenia odpowiedzi na pytania zadawane podczas obrad na pi艣mie poza walnym zgromadzeniem. Zarz膮d nie prezentuje osobno wynik贸w finansowych oraz innych istotnych informacji, w tym informacji o istotnych zdarzeniach poniewa偶 dane te s膮 udost臋pniane akcjonariuszom przed walnym zgromadzeniem, na stronie internetowej sp贸艂ki, w opublikowanych sprawozdaniach finansowych, sprawozdaniach z dzia艂alno艣ci sp贸艂ki, jak r贸wnie偶 sprawozdaniach na temat informacji niefinansowych.
4.12. Uchwa艂a walnego zgromadzenia w sprawie emisji akcji z prawem poboru powinna precyzowa膰 cen臋 emisyjn膮 albo mechanizm jej ustalenia, b膮d藕 zobowi膮zywa膰 organ do tego upowa偶niony do ustalenia jej przed dniem prawa poboru, w terminie umo偶liwiaj膮cym podj臋cie decyzji inwestycyjnej.
Zasada jest stosowana.
4.13. Uchwa艂a o nowej emisji akcji z wy艂膮czeniem prawa poboru, kt贸ra jednocze艣nie przyznaje prawo pierwsze艅stwa obj臋cia akcji nowej emisji wybranym akcjonariuszom lub innym podmiotom, mo偶e by膰 podj臋ta, je偶eli spe艂nione s膮 co najmniej poni偶sze przes艂anki:
a)聽聽聽sp贸艂ka ma racjonaln膮, uzasadnion膮 gospodarczo potrzeb臋 pilnego pozyskania kapita艂u lub emisja akcji zwi膮zana jest z racjonalnymi, uzasadnionymi gospodarczo transakcjami, m.in. takimi jak 艂膮czenie si臋 z inn膮 sp贸艂k膮 lub jej przej臋ciem, lub te偶 akcje maj膮 zosta膰 obj臋te w ramach przyj臋tego przez sp贸艂k臋 programu motywacyjnego;
b)聽聽聽osoby, kt贸rym przys艂ugiwa膰 b臋dzie prawo pierwsze艅stwa, zostan膮 wskazane wed艂ug obiektywnych kryteri贸w og贸lnych;
c)聽聽聽cena obj臋cia akcji b臋dzie pozostawa膰 w racjonalnej relacji do bie偶膮cych notowa艅 akcji tej sp贸艂ki lub zostanie ustalona w wyniku rynkowego procesu budowania ksi臋gi popytu.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Zasada jest stosowana w ograniczonym zakresie, z uwagi na konieczno艣膰 zachowania elastyczno艣ci w zakresie kszta艂towania struktury emisji akcji oraz sposobu pozyskiwania kapita艂u 鈥� w szczeg贸lno艣ci w sytuacjach wymagaj膮cych szybkiego dzia艂ania lub reagowania na pojawiaj膮ce si臋 mo偶liwo艣ci rynkowe. Ka偶dorazowa decyzja dotycz膮ca emisji akcji z wy艂膮czeniem prawa poboru powinna by膰 oceniana indywidualnie, w kontek艣cie bie偶膮cej sytuacji rynkowej, potrzeb finansowych oraz cel贸w strategicznych 厂辫贸艂办颈. Ka偶da emisja z wy艂膮czeniem prawa poboru b臋dzie przeprowadzana z poszanowaniem przepis贸w prawa oraz w interesie wszystkich akcjonariuszy, a decyzje w tym zakresie b臋d膮 transparentnie komunikowane zgodnie z obowi膮zuj膮cymi regulacjami.
4.14. Sp贸艂ka powinna d膮偶y膰 do podzia艂u zysku poprzez wyp艂at臋 dywidendy. Pozostawienie ca艂o艣ci zysku w sp贸艂ce jest mo偶liwe, je偶eli zachodzi kt贸rakolwiek z poni偶szych przyczyn:
a)聽聽聽wysoko艣膰 tego zysku jest minimalna, a w konsekwencji dywidenda by艂aby nieistotna w relacji do warto艣ci akcji;
b)聽聽聽sp贸艂ka wykazuje niepokryte straty z lat ubieg艂ych, a zysk przeznaczony jest na ich zmniejszenie;
c)聽聽聽sp贸艂ka uzasadni, 偶e przeznaczenie zysku na inwestycje przyniesie akcjonariuszom wymierne korzy艣ci;
d)聽聽聽sp贸艂ka nie wygenerowa艂a 艣rodk贸w pieni臋偶nych umo偶liwiaj膮cych wyp艂at臋 dywidendy;
e)聽聽聽wyp艂ata dywidendy istotnie zwi臋kszy艂aby ryzyko naruszenia kowenant贸w wynikaj膮cych z wi膮偶膮cych sp贸艂k臋 um贸w kredytowych lub warunk贸w emisji obligacji;
f)聽聽聽pozostawienie zysku w sp贸艂ce jest zgodne z rekomendacj膮 instytucji sprawuj膮cej nadz贸r nad sp贸艂k膮 z racji prowadzenia przez ni膮 okre艣lonego rodzaju dzia艂alno艣ci.
Zasada jest stosowana.
Komentarz sp贸艂ki dotycz膮cy sposobu stosowania powy偶szej zasady.
Ewentualna wysoko艣膰 proponowanej dywidendy jest uzale偶niona od osi膮gni臋tych zysk贸w w danym roku,
atrakcyjno艣ci inwestycyjnej nowych przedsi臋wzi臋膰 i perspektyw rozwoju oraz sytuacji finansowej i p艂ynno艣ciowej. W przypadku
decyzji o niewyp艂aceniu dywidendy lub ograniczeniu jej wysoko艣ci, Sp贸艂ka ka偶dorazowo kieruje si臋 przes艂ankami okre艣lonymi w
tre艣ci zasady, w szczeg贸lno艣ci: 鈥損otencjalnymi korzy艣ciami dla akcjonariuszy wynikaj膮cymi z przeznaczenia zysku na projekty
rozwojowe i inwestycje, 鈥� sytuacj膮 p艂ynno艣ciow膮, 鈥� ewentualnym wyst臋powaniem ogranicze艅 wynikaj膮cych z um贸w kredytowych
lub emisji obligacji, 鈥� a tak偶e poziomem zysku netto, kt贸rego podzia艂 m贸g艂by nie mie膰 istotnego znaczenia ekonomicznego dla
akcjonariuszy. Zarz膮d ka偶dorazowo dokonuje analizy mo偶liwych scenariuszy alokacji zysku, a nast臋pnie przedstawia
rekomendacj臋 w zakresie jego podzia艂u organowi zatwierdzaj膮cemu sprawozdanie finansowe. Informacje o przyczynach
ewentualnego niewyp艂acenia dywidendy s膮 komunikowane w spos贸b transparentny w raportach okresowych oraz raportach
产颈别偶膮肠测肠丑.
KONFLIKT INTERES脫W I TRANSAKCJE Z PODMIOTAMI POWI膭ZANYMI
5.1. Cz艂onek zarz膮du lub rady nadzorczej informuje odpowiednio zarz膮d lub rad臋 nadzorcz膮 o zaistnia艂ym konflikcie interes贸w lub mo偶liwo艣ci jego powstania oraz nie bierze udzia艂u w rozpatrywaniu sprawy, w kt贸rej w stosunku do jego osoby mo偶e wyst膮pi膰 konflikt interes贸w.
Zasada jest stosowana.
5.2. W przypadku uznania przez cz艂onka zarz膮du lub rady nadzorczej, 偶e decyzja, odpowiednio zarz膮du lub rady nadzorczej, stoi w sprzeczno艣ci z interesem sp贸艂ki, powinien za偶膮da膰 zamieszczenia w protokole posiedzenia zarz膮du lub rady nadzorczej jego zdania odr臋bnego w tej sprawie.
Zasada jest stosowana.
5.3. 呕aden akcjonariusz nie powinien by膰 uprzywilejowany w stosunku do pozosta艂ych akcjonariuszy w zakresie transakcji z podmiotami powi膮zanymi. Dotyczy to tak偶e transakcji akcjonariuszy sp贸艂ki zawieranych z podmiotami nale偶膮cymi do jej grupy.
Zasada jest stosowana.
5.4. Sp贸艂ka mo偶e nabywa膰 akcje w艂asne (buy-back) wy艂膮cznie w takim trybie, w kt贸rym poszanowane s膮 prawa wszystkich akcjonariuszy.
Zasada jest stosowana.
5.5. W przypadku gdy transakcja sp贸艂ki z podmiotem powi膮zanym wymaga zgody rady nadzorczej, przed podj臋ciem uchwa艂y w sprawie wyra偶enia zgody rada ocenia, czy istnieje konieczno艣膰 uprzedniego zasi臋gni臋cia opinii podmiotu zewn臋trznego, kt贸ry przeprowadzi wycen臋 transakcji oraz analiz臋 jej skutk贸w ekonomicznych.
Zasada jest stosowana.
5.6. Je偶eli zawarcie transakcji z podmiotem powi膮zanym wymaga zgody walnego zgromadzenia, rada nadzorcza sporz膮dza opini臋 na temat zasadno艣ci zawarcia takiej transakcji. W takim przypadku rada ocenia konieczno艣膰 uprzedniego zasi臋gni臋cia opinii podmiotu zewn臋trznego, o kt贸rej mowa w zasadzie 5.5.
Zasada jest stosowana.
5.7. W przypadku gdy decyzj臋 w sprawie zawarcia przez sp贸艂k臋 istotnej transakcji z podmiotem powi膮zanym podejmuje walne zgromadzenie, przed podj臋ciem takiej decyzji sp贸艂ka zapewnia wszystkim akcjonariuszom dost臋p do informacji niezb臋dnych do dokonania oceny wp艂ywu tej transakcji na interes sp贸艂ki, w tym przedstawia opini臋 rady nadzorczej, o kt贸rej mowa w zasadzie 5.6.
Zasada jest stosowana.
WYNAGRODZENIA
6.1. Wynagrodzenie cz艂onk贸w zarz膮du i rady nadzorczej oraz kluczowych mened偶er贸w powinno by膰 wystarczaj膮ce dla pozyskania, utrzymania i motywacji os贸b o kompetencjach niezb臋dnych dla w艂a艣ciwego kierowania sp贸艂k膮 i sprawowania nad ni膮 nadzoru. Wysoko艣膰 wynagrodzenia powinna by膰 adekwatna do zada艅 i obowi膮zk贸w wykonywanych przez poszczeg贸lne osoby i zwi膮zanej z tym odpowiedzialno艣ci.
Zasada jest stosowana.
6.2. Programy motywacyjne powinny by膰 tak skonstruowane, by mi臋dzy innymi uzale偶nia艂y poziom wynagrodzenia cz艂onk贸w zarz膮du sp贸艂ki i jej kluczowych mened偶er贸w od rzeczywistej, d艂ugoterminowej sytuacji sp贸艂ki w zakresie wynik贸w finansowych i niefinansowych oraz d艂ugoterminowego wzrostu warto艣ci dla akcjonariuszy i zr贸wnowa偶onego rozwoju, a tak偶e stabilno艣ci funkcjonowania sp贸艂ki.
Zasada jest stosowana.
6.3. Je偶eli w sp贸艂ce jednym z program贸w motywacyjnych jest program opcji mened偶erskich, w贸wczas realizacja programu opcji winna by膰 uzale偶niona od spe艂nienia przez uprawnionych, w przeci膮gu co najmniej 3 lat, z g贸ry wyznaczonych, realnych i odpowiednich dla sp贸艂ki cel贸w finansowych i niefinansowych oraz zr贸wnowa偶onego rozwoju, a ustalona cena nabycia przez uprawnionych akcji lub rozliczenia opcji nie mo偶e odbiega膰 od warto艣ci akcji z okresu uchwalania programu.
Sp贸艂ka nie stosuje powy偶szej zasady.
Obecnie w Sp贸艂ce nie funkcjonuje program opcji mened偶erskich. Zgodnie z przyj臋t膮 przez Sp贸艂k臋 Polityk膮 Wynagrodze艅 wynagrodzenie Cz艂onk贸w Rady Nadzorczej nie jest uzale偶nione od opcji i innych instrument贸w pochodnych, ani jakichkolwiek innych zmiennych sk艂adnik贸w, oraz nie s膮 powi膮zane z wynikami dzia艂alno艣ci 厂辫贸艂办颈.
6.4. Rada nadzorcza realizuje swoje zadania w spos贸b ci膮g艂y, dlatego wynagrodzenie cz艂onk贸w rady nie mo偶e by膰 uzale偶nione od liczby odbytych posiedze艅. Wynagrodzenie cz艂onk贸w komitet贸w, w szczeg贸lno艣ci komitetu audytu, powinno uwzgl臋dnia膰 dodatkowe nak艂ady pracy zwi膮zane z prac膮 w tych komitetach.
Zasada jest stosowana.
6.5. Wysoko艣膰 wynagrodzenia cz艂onk贸w rady nadzorczej nie powinna by膰 uzale偶niona od kr贸tkoterminowych wynik贸w sp贸艂ki.
Zasada jest stosowana.
Wi臋cej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/ebi/all,0,0,0,1
kom ebi zdz